WARSZTATY

Jesteśmy prawosławną pracownią ikonograficzną, która swój warsztat opiera na kanonie i tradycji prawosławia. Dlatego nie wszystkie przedstawienia można u nas wykonać. Jeśli chcesz dołączyć do uczniów pracowni nie musisz mieć żadnego doświadczenia ani wykształcenia plastycznego. 

Uczymy w małych grupach do 8 osób. Pomagamy od początku zgłębić arkana wykonywania ikon lub udoskonalać umiejętności wcześniej nabyte w innych pracowniach. Dla osób bez doświadczenia nauka pisania ikon rozpoczyna się od opanowania podstaw ikonopisania.

U nas wykonasz ikony w technice sankirowej i verdaccio (membranowa) z wykorzystaniem tempery żółtkowej, kazeinowej oraz zimnej enkaustyki. Poznasz tradycyjne techniki pozłotnictwa, jak i oparte o naturalne i syntetyczne materiały. Stosujemy naturalne pulmenty i pulmenty bazujące na żywicach syntetycznych.

Warsztaty ikonograficzne

warsztaty prowadzimy w grupach początkujących oraz zaawansowanych od września do sierpnia. Atmosfera zajęć jest kameralna. Grupa maksymalnie liczy 8 osób. Każda osoba ma swoje miejsce pracy. Więcej o warsztatach przeczytasz tu

Zapisy na warsztaty prowadzimy drogą mailową. Jeżeli chcesz do nas dołączyć napisz

Warsztaty pozłotnicze

tak na prawdę, żadna receptura pozłotniczna nie daje sukcesu. Sukces daje regularne złocenie.

Pokażę Ci jak przyjemnie jest złocić na pulment, techniką assystu, jak wykonać zdobienia emalią czy kamieniami. Zajęcia odbywają się stacjonarnie lub wyjazdowo. Więcej o pozłotnictwie przeczytasz tutaj.

Zapisy drogą mailową

error: Content is protected !!